Sprievodca kúpou vášho prvého traktora

Pridal: kocht.sk

Kúpa vášho prvého traktora je bezpochyby značným kapitálovým výdavkom. Niekedy však nemusí byť  práve ten najvýkonnejší traktor najefektívnejšou voľbou. Pri kúpe traktora je potrebné zvážiť množstvo dôležitých faktorov, aby ste si vybrali správny model, ktorý bude dokonale vyhovovať vášmu účelu a naplní všetky vaše očakávania.

Zvážte svoje požiadavky na výkon

Kým sa rozhodnete, ktorý model traktora si kúpiť, premyslite si, na aké činnosti ho plánujete používať. Následne zoraďte tieto aktivity podľa toho, ako často musíte ich musíte vykonávať. Tento zoznam vám pomôže určiť, koľko konských síl vám bude vyhovovať, či aký hydraulický výkon a výkon pomocného hriadeľa budete potrebovať.

Predpokladajme napríklad, že máte dva hektáre viacúčelovej pôdy, ktorá si vyžaduje pravidelné kosenie trávnika, odvážanie sute či iného drobného odpadu a na pozemku máte i malé stádo dobytka na kŕmenie. Na obhospodárenie takejto plochy je pre vás ideálnou voľbou 35-koňový kompaktný traktor s vybraným príslušenstvom, pretože ponúka rovnováhu medzi veľkosťou a výkonom. Konkrétne v produktovom rade TYM má typ TYM-Branson F36Rn dostatočný motor a hydraulický výkon na zvládnutie všetkých vyššie uvedených činností pri dosiahnutí maximálnej efektívnosti, či už časovej alebo pracovnej.

Výber potrebného príslušenstva

Kľúčom k maximálnemu využitiu vášho traktora je výber vhodného doplnkového príslušenstva. Pri jeho výbere vám opäť napomôže zoznam najviac vykonávaných činností. V prípade nášho vzorového hospodárstva je to bezpochyby čelný nakladač potrebný pri kŕmení dobytka či čistení pozemku (dodávaný automaticky ku každému traktoru spolu s zadným trojbodovým závesom), ako i medzinápravová kosa a turbínový zberač trávy, ktoré využijete pri údržbe vášho trávnika.

Výhodou bohatého príslušenstva je, že si z vášho malotraktora vyskladáte taký stroj, aký v danej chvíli potrebujete. Či už ide o mulčovač, sadzač či vyorávač zemiakov, drapák, riadkovač, sejačku, paletizačné vidly, snežnú frézu, pluh, radlicu a mnohé iné.  Ak chcete napríklad postaviť nové oplotenie pre hospodárske zvieratá, budete okrem nakladača potrebovať i pôdny vrták na vyvŕtanie otvorov pre stĺpiky oplotenia.

Pri výbere príslušenstva však netreba opomenúť nosnosť prídavných zariadení. Čelný nakladač ku kompaktu TYM-Branson 2500 dokáže zdvihnúť 650 kg. Ak však pre vaše účely potrebujete vyššiu nosnosť, ako v našom vyššie uvedenom príklade, je pre vás vhodnejší výkonnejší malotraktor TYM-Branson F36Rn, ktorý unesie až 970 kilogramov materiálu. Čím vyššie sú vaše požiadavky na výkon motora a stroja celkovo, o to viac vám odporúčame siahnuť po výkonnejšom malotraktore, ktorý k sebe ponúka i výkonnejšie príslušenstvo či lepšie funkcie.

Financovanie vášho traktora

V tomto bode ste zúžili výber modelu traktora a potrebného príslušenstva. Ďalším krokom je určenie tej najvhodnejšej platobnej možnosti: kúpa nového traktora a platba vopred, financovanie po splátkach či kúpa ojazdeného traktora. Majte na mysli, že pri kúpe traktora ide o dlhodobú investíciu a čisto nové stroje v sebe zahŕňajú rôzne záruky, vďaka ktorým je, podľa nás, a ak to vaša finančná situácia dovoľuje, výber tejto možnosti najideálnejší.

Naša spoločnosť Kocht, s.r.o. umožňuje využitie možnosti financovania kompaktných traktorov TYM-Branson s výhodnými podmienkami, a to formou finančného leasingu/úveru s vlastnými zdrojmi vo výške už od 10% z ceny stroja vrátane DPH. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať TU a radi vám s financovaním pomôžeme.

Ak máte pri výbere traktora stále otázky, neváhajte sa na nás obrátiť a v produktovom rade traktorov TYM-Branson pre vás dozaista nájdeme taký, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky a rozpočtové možnosti. Všetky naše stroje si dokonca môžete zdarma vyskúšať na vašom pozemku či hospodárstve.

↑ Hore