Kosenie trávy s Kocht.sk

Pridal: kocht.sk

Pre niekoho nemilá povinnosť, pre iného odreagovanie od bežných starostí. Aj takto môže vyzerať kosenie z rôznych uhlov pohľadu. Avšak na to, aby ste si kosenie dokázali naplno vychutnať, musíte byť okrem odhodlania a chuti do práce vyzbrojení aj kvalitnou kosačkou. Pokiaľ patríte k tým, ktorým učarovalo kosenie pomocou kompaktných traktorov Branson a ich príslušenstva, máme pre vás horúce novinky.

Len kosiť nestačí

Na pokosenie trávnika pri rodinnom dome alebo na chate vám úplne postačí aj bežná elektrická či benzínová kosačka. Kosiť však treba aj väčšie trávnaté plochy, parky, športové ihriská alebo zeleň vedľa cestných komunikácií. Tu by ste si s bežnou kosačkou veľmi neporadili. Práve na tieto účely sú traktorové kosačky tými najpovolanejšími pomocníkmi. Lenže čo ak sa potrebujete trávy z pokosenej plochy aj zbaviť? Žiaden problém. Traktory Branson majú vo svojej bohatej výbave aj niekoľko ozaj skvelých kúskov, ktoré si poradia s pokosenou zeleňou jednoducho a efektívne.

Kosenie trávy s traktorom Branson
Kosenie trávy s traktorom Branson

Hlavne v mestách a obciach vedia o udržovaní verejných priestranstiev svoje. Ak však pokosená tráva zostane ležať na ploche, nielenže to nepôsobí nijako esteticky, ale môže sa stať, že zabráni rovnomernému rastu a vytvorí v trávniku prázdne miesta bez života. Na tento účel vám poslúži náš zberač trávy, ktorý si s pokosenou trávou vzhľadom na svoj široký záber poradí veľmi rýchlo. Jeho plná sila sa však najviac odrazí pri zberaní trávy a sena z veľkých trávnatých polí, lúk či pasienkov.

Pokiaľ však nemáte možnosti a kapacity na zber a odvoz takéhoto bio odpadu či na jeho ďalšie využitie, možno vás osloví náš priekopový mulčovač. Tento bočný mulčovač ovládaný hydraulikou si okrem trávy a buriny poradí aj s menšími konármi a vetvami stromov. Tým, že ich rovnomerne rozdrví na menšie časti, urýchli ich rozklad rýchlo a účelovo. Vďaka bočnému napojeniu a náklonu si tak bez problémov poradí aj s nerovným či neprístupnejším terénom. Ak teda chcete kosiť ako profesionáli, zaraďte do príslušenstva svojho traktora aj náš zberač trávy či priekopový mulčovač.

Zberač trávy, ktorý sa dá pripojiť k traktorom Branson
Zberač trávy, ktorý sa dá pripojiť k traktorom Branson

Prevratný spôsob kosenia trávy s nulovým polomerom otáčania

Keďže rád a tipov na úsporu nákladov nie je nikdy dosť, prinášame vám skvelú novinku, s ktorou budete nie len efektívni, ale hlavne inovatívni! Spoločnosť Ferris – výrobca kosačiek s nulovým polomerom otáčania, ako jediná vyrába takéto kosačky s plne odpruženým podvozkom. Nulový polomer otáčania umožňuje veľmi obratné kosenie nielen okolo stromov, ale tiež iných prekážok.

Kosačka Ferris Mowers s nulovým pomerom otáčania
Kosačka Ferris Mowers s nulovým pomerom otáčania

Tento exkluzívny patentovaný systém odpruženia ich od konkurenčných kosačiek odlišuje najmä tým, že aj pri plnom výkone a zachovaní konštantnej rýchlosti kosačky chráni operátora pred nerovnosťami terénu. Svojimi kvalitami sú teda tými najvhodnejšími adeptmi pre miestne samosprávy na úpravu zelených plôch.

↑ Hore