Každý traktor potrebuje svoju vlečku

Pridal: kocht.sk

Svedomitý hospodár má okrem spoľahlivej techniky v talóne aj iné „ťaháky“, ktoré mu umožňujú vykonávať prácu rýchlo a kvalitne. Dôležitou súčasťou príslušenstva k traktorom je teda aj všestranná vlečka s praktickým vyklápaním do troch strán.

Jedna vlečka, množstvo funkcií

K traktoru sa mnohí hospodári správajú ako k vlastnému autu. Uvedomujú si totiž jeho široké využitie a silu, ale tiež množstvo času, ktorý dokážu ušetriť, keď sa spoľahnú na technické výdobytky. A ako k automobilu si mnohí zaobstarávajú prívesný vozík, tak je vlečka nevyhnutnou výbavou každého traktora. V každom ročnom období sa nájde množstvo príležitostí, na čo vlečku využiť. Na jar pôdu hnojíme, vysádzame rastliny, v lete či na jeseň polia čistíme od buriny, zbierame plodiny a rastliny, ktoré to už majú za sebou. Vo vlečkách traktorov sa však dá nanosiť aj krmivo hospodárskym zvieratám a pomôžu tiež pri čistení stajní a chlievov… 

Samozrejme, pri výbere vlečky hľadíme na model traktora, veď si spolu v pracovnom vzťahu musia dobre rozumieť. Či sa rozhodnete pre kratšiu, alebo dlhšiu, spokojní zaručene budete, pretože moderné vlečky k traktorom dokážu ohúriť mnohými vlastnosťami. Spomeňme napríklad to, že sú brzdené nájazdovou brzdou a majú úžasnú nosnosť, vďaka čomu sa dá vo vlečke preniesť veľké množstvo hospodárskych plodín, ale aj surovín určených do kompostu, zeminy, mulčovacej kôry, hnojiva, slamy a pod. Keďže vlečka sa dá hydraulicky vyklápať do troch strán, všetok prevážaný náklad vyložíte bez vynaloženia fyzickej námahy. Dnešná technika má silu za sto chlapov, a tak nie je problém dosiahnuť stanovený cieľ aj za krátky čas.

Jednoduché ovládanie traktora s vlečkou

Kvalitná vlečka traktor poslúcha na slovo a je to pomocník na pohľadanie. Vďaka dobre tvarovaným bočniciam a ich ideálnej výške vo vlečke traktora všetko pevne drží. Bonusom je, že sú tieto bočnice otvárateľné zo všetkých troch strán. Niekedy je prístup k vlečkám traktorov priestorovo obmedzený a sklopenie jednej či dvoch strán padne naozaj vhod, a to platí aj pre vysýpanie nákladu. Sklopením bočníc sa z vlečky všetko vyhádže lusknutím prsta a aj k jej obsahu sa dostanete jednoduchšie.  Traktory Branson ozdobené štýlovými brzdenými vlečkami sú hviezdami každého hospodárskeho dvora – bežných ľudí usilujúcich sa na vlastnom pozemku o potravinovú sebestačnosť, ale aj malých či veľkých farmárov, pre ktorých starostlivosť o pôdu či zvieratá predstavuje ich živobytie. 

↑ Hore