Jesenné práce ľavou-zadnou s pomocníkmi Branson, Ferris a UTV Corvus!

Pridal: kocht.sk

Ani sme sa nenazdali, leto je preč a jeseň nás už privítala nielen dátumom v kalendári, ale aj počasím. Jeseň, to však nie je len obdobie, ktoré si spájame s farebnými listami a skracujúcimi sa dňami, ale i čas prípravy na zimu, čoho sú si vedomí najmä záhradkári a farmári. Toto obdobie sa nesmie podceniť, nakoľko je potrebné predpripraviť pôdu pre jej prirodzenú obnovu v nadchádzajúcom roku.

Práce na jeseň je viac než dosť, vy sa však nemusíte stať otrokom vlastnej záhrady či hospodárstva. Kocht, s.r.o. má pre vás skutočne užitočných pomocníkov, s ktorými bude práca zábavou a ani sa nenazdáte, budete mať hotovo!

Vyčistite svoj trávnik – a buďte dôkladní!

Odpracte lístie, popadané konáriky a vetvičky, aby na trávniku nezostal žiadny zbytočný odpad. Farebné lístie je síce symbolom jesene, ale vášmu trávniku neprospieva. Odoberá mu svetlo i vzduch, navyše vytvára prostredie pre vznik plesní, machu či usadenie škodcov. Výborným pomocníkom vám môže byť kompaktný traktor Branson 1905H, ktorého základná výbava už obsahuje medzinápravovú kosu, ak však pripojíte i turbínový zberač trávy a lístia, práca vám pôjde ako od ruky!

Branson s turbínovým zberačom trávy a lístia

Na jeseň už nie je potrebné zavlažovať trávnik tak často ako v lete, nakoľko sa počasie postará o extra vlahu, starostlivosť však stále potrebuje. Okrem dôkladného čistenia odporúčame posledné kosenie začiatkom novembra, ideálne na výšku zhruba 5 centimetrov.

Okrem kompaktných traktorov Branson, ktoré – okrem iných vlastností -zastrešia i kosenie, nájdete v našej ponuke i rôzne typy kosačiek Ferris, ktoré vám pomôžu s úpravou trávnika podľa vašich požiadaviek, či už preferujete tie s ručným vedením, riadené v stoji či špičkové typy s nulovým otáčaním pre maximalizáciu efektivity a pohodlia operátora.

Záverečnými krokmi pred zimným spánkom vášho trávnika by mala byť vertikutácia, hnojenie či prípadné dosievanie na redších miestach.

Najlepší pomocník do vinohradu – jednoznačne UTV CORVUS!

Jeseň sa spája i so zberom úrody, obdobím vinobrania a prác vo vinohrade. Kým si však pripijeme dobrým vínkom, je potrebné vykonať kopec práce. Nielen pri oberaní hrozna, ale i pri bežných prácach pri starostlivosti o vinič oceníte pomoc univerzálneho terénneho vozidla španielskeho výrobcu Corvus s úsporným trojvalcovým naftovým japonským motorom Yanmar, ktorý prekoná nástrahy i toho najnáročnejšieho terénu. Jeho homologovaná nosnosť je pritom až 450 kg!

UTV CORVUS od Kocht, s.r.o.

Iné práce? Nie je problém!

Už máte odpratané lístie, pokosený trávnik, potrebujete však ešte poupratovať pozemok a postarať sa o pôdu pred zimou? Menší záhradný traktor Branson 1905H vás nesklame ani teraz. Využitie vo vašej záhrade či malom hospodárstve nájde určite čelný nakladač, ktorý je taktiež v základnej výbave.

Branson traktory od Kocht, s.r.o.

Pre maximálne uľahčenie práce však v príslušenstve nájdete i ďalšie doplnkové prvky ako rotavátor na správne prekyprenie pôdy či mulčovač určený na kosenie trávnatých porastov a konárov, prípadne i zadný zametač. Tento kompaktný traktor však nie je možné používať po cestných komunikáciách, väčším hospodárstvam preto odporúčame vyššie typy, ktoré umožňujú jazdu po cestách, napr. Branson 2500 či veľký typ Branson F36Chn.  Neváhajte nás kontaktovať a pri výbere vám radi pomôžeme, vyskúšanie u vás doma máte dokonca zadarmo.

↑ Hore