Jeseň pozýva na prácu s našimi traktormi

Pridal: kocht.sk

Jeseň pozýva na prácu s našimi traktormi

Jeseň sa mnohým spája s krásnymi farbami, babím letom, vinobraním a hodovaním. Hospodárom sa jeseň spája aj s prípravou záhrady či poľa na zimný odpočinok. Sú to rôzne práce ako zber úrody, kyprenie pôdy, kosenie, zber lístia mnohé ďalšie. Je tu však pomocník, ktorý vám naozaj výrazne dokáže so všetkými prácami pomôcť. Kompaktný traktor značky Branson.

Traktory do záhrady aj na pole

Na začiatku je veľmi dôležité si uvedomiť, či budete váš traktor používať výlučne iba vo vašej záhrade alebo by ste radi takýto stroj vytiahli aj na dodatočné hospodárstvo niekde v otvorenom priestore. Tomuto rozhodnutiu totiž zodpovedá viacero vlastností traktora, ako sú typ pohonu, výkon motora či prevodovky alebo dokonca maximálny krútiaci moment kolies.

Ovládanie záhradného traktora bude pre vás hračkou

V prípade, že chystáte vášho nového pomocníka používať výlučne za vašim domom, tak sa môžete rozhodnúť pre menší záhradný traktor, ktorý urobí svoju službu aj pri podstatne nižšom výkone ( od 19 do približne 24 koní) či rozchode kolies. Užitočným sa vám môže stať napríklad pri upratovaní či zbere popadaného listia, hravo s ním pokosíte trávu alebo jednoduchšie porasty. Dodatočne si môžete k vášmu traktoru doobjednať napríklad aj taký rotavátor na správne prekyprenie pôdy, mulčovač na rozsiahlejšie kosenie či dodatočný zberný box pre vašu úrodu alebo čokoľvek stretnete cestou.

Čo sa týka samotného ovládania traktora, tak budete mať k dispozícii tzv. hydrostatickú prevodovku, s ktorou sa pomocou páky rozhodnete do ktorého smeru sa chcete hýbať, pričom rýchlosť traktora môžete upravovať pomocou pedálu. Na záver je potrebné dodať, že takýto záhradný traktor nie je možné používať na prepravu po cestných komunikáciách. O trochu väčší traktor Branson 2500 je už možné používať aj po cestných komunikáciách.

S veľkým traktorom budete skutočným pánom na cestách

Pokiaľ je ,,hrabanie sa v zemi” nielen vašim koníčkom, ale vykonávate ho profesionálne alebo dokonca v službách obce či mesta, tak bude pre vás lepšou voľbou veľký traktor, ktorý je obutý na podstatné väčších kolesách, schopných jazdiť nielen po cestách, ale rovnako tak zdolávať všetky možné prekážky či nerovnosti terénu. Samozrejmosťou je aj (odpojiteľný) pohon na všetky štyri kolesá, ktorý vás nenechá v štichu ani v prípade, že sa dostanete s vašim traktorom do prudkého svahu a radenie rýchlostí bude na vlas rovnaké ako keby ste sedeli vo vašom aute…akurát s tým rozdielom, že budete mať k dispozícii až 16 rýchlostí!

Aj tu sa už v základnej výbave môžete tešiť rovnako tak na čelný nakladač, pričom oveľa bohatšie možnosti vás čakajú v prípade dodatkového príslušenstva. Doobjednať si môžete okrem rotavátora či mulčovača aj bočnú diskovú kosu, trojradličný pluh, podkopvlečku alebo dokonca radlicu na sneh.

Traktory Branson vás nezradia

Na trhu je zaiste veľa spoločností, ktoré ponúkajú úžitkové traktory za super ceny, avšak pri ich výbere či rozlišovaní treba byť opatrní. Spoločnosť Kocht s.r.o. je rodinnou firmou a zároveň jedinym oficialnym dovozcom traktorov značky Branson na Slovensku. Na traktory je poskytovaná záruka 36 mesiacov, pričom servisné služby sú u nás poskytované aj po jej uplynutí.

K ďalším dodatkovým službám patrí napríklad aj bezplatné vyskúšanie priamo na vašom poľnohospodárstve, rozšírené možnosti financovania formou leasingu alebo bohatá ponuka príslušenstva, ktorá urobí z vášho traktora ideálneho pomocníka nielen počas jesenného zberu úrody.

↑ Hore