Jarná výsadba je už v plnom prúde

Pridal: kocht.sk

Príroda sa prebudila k životu a aj nás to častejšie ťahá do záhrad či na políčka. Nielen užiť si svieži vzduch a prvé teplé lúče slnka, ale tiež práce, ktoré takmer na pol roka ustali. Tiež sa tešíte na jarnú výsadbu? Nečakajte a zaobstarajte si šikovných pomocníkov, ako sú sejačky či sadzače zemiakov.

Prečo sa rozhodnúť pre sejačku

Ak vlastníte traktor, bola by veľká škoda používať ho len na zber úrody a orbu. S príchodom jari totiž veľmi oceníte príslušenstvo k traktorom, ako sú sadzače zemiakov alebo sejačky. Či hospodárite len preto, aby ste sa postarali o potravinovú sebestačnosť vašej domácnosti, alebo si poľnohospodárstvom zarábate na každodenný chlebík, keď si predstavíte, koľko toho treba na jar v záhrade pripraviť, zasadiť a zasiať do určitého termínu, akúkoľvek pomoc jednoducho oceníte.

Keď je pôda dobre prekyprená, dodali ste jej potrebnú výživu a počas dlhej zimy ste si vytvorili predstavu o tom, kam a čo zasejete/zasadíte, nie je už nič ľahšie ako nasadnúť do traktora so sejačkou a políčko obdariť semienkami, nech ich môžu teplé lúče slnka prebudiť k životu. Len čo sa políčko zazelená, budete vedieť, že vaša námaha nebola zbytočná. A verte tomu, že pokiaľ si na prácu s pôdou zvolíte profesionálnu sejačku, zazelená sa nádherne rovnomerne, nie ako keď sejeme ručne. Stane sa, že riadky vykopeme v nesprávnej vzdialenosti od seba alebo v nevhodnej hĺbke… Sejačka ale dobre vie, čo má robiť. Štandardne je dodávaná s radličkami, príp. s diskami alebo dvojitými diskami. Keďže sú univerzálne, šírkou svojho prevedenia sa hodia hneď na niekoľko modelov traktorov.

Sejačka aj sadzač zemiakov vám ušetria množstvo času

Predstavte si, ako dlho by trvalo, kým by ste všetky tie semená, cibule či hľuzy uložili do zeme vy sami… Strávili by ste nad tým kopu času, nehovoriac o tom, aká záťaž by to bola pre vaše kolená či kríže. Využime fakt, že žijeme v modernej dobe, keď na veľa činností existujú šikovní technickí pomocníci. Aj v poľnohospodárskej sfére si užívame ich silu a schopnosti.

Sejačka, ale aj taký sadzač zemiakov na jar na políčkach len tak kmitajú. Je to veľmi cenné príslušenstvo k traktorom, a pokiaľ vám to priestorové možnosti dovoľujú, určite by ste ich mali mať v hospodárskej budove poruke aj vy. Sadzač zemiakov si môžete zvoliť jednoriadkový alebo dvojriadkový, všetko v závislosti od modelu traktora. Ide o príslušenstvo na zadný trojbodový záves, s ktorým sa na poli či vo vašej veľkej záhrade budete cítiť ako králi. A tak to má byť. Veď pôda je veľké dedičstvo po našich predkoch a už od nepamäti živila nielen nás, ale aj naše domáce zvieratá. Rozmaznajte seba aj svoju zem pomocou skvelého príslušenstva na traktory.

↑ Hore